Search
Close this search box.

Šumperk pořádá veletrh sociálních služeb

Město Šumperk pořádá ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb v Šumperku a okolí akci nazvanou Veletrh sociálních služeb. Uskuteční se v úterý 25. září 2018 od 10:00 do 16:00 hodin v prostoru před Českou spořitelnou a částečně v parku U Sovy. Tradiční akce je realizována v rámci procesu komunitního plánování sociálních služeb městem Šumperkem již od roku 2005.

„Poskytovatelé sociálních služeb v Šumperku a okolí představí v rámci veletrhu své služby téměř ve všech oblastech pomoci lidem všech věkových kategorií, pro rodiny s dětmi, sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením nebo osoby v krizi. Návštěvníci se mohou těšit na praktické ukázky z činnosti jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb. Zdarma si mohou nechat změřit krevní tlak, zjistit svoji krevní skupinu, změřit si hladinu glykemie či vyzkoušet si nácvik kardiopulmonální resuscitace nebo nácvik s bílou holí. Na veletrhu si budou moct zakoupit drobné předměty vyrobené uživateli sociálních služeb, např. svíčky, keramiku nebo domácí povidla, ale také získat rady pro konkrétní problematické situace,“ sdělila Slavěna Karkošková, koordinátorka komunitního plánovaní z odboru sociálních věcí městského úřadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient