Štybar se vrací k cyklokrosu. Češi jsou experti na sportovní obojživelnictví

Zdeněk Štybar se na konci roku zúčastní čtyř cyklokrosových závodů. Není to samozřejmě žádná sportovní bomba, už se to stalo několikrát, že si tento trojnásobný mistr světa v cyklokrosu odskočil ze silnice do terénu. Může to však pomoci k zviditelnění této zajímavé cyklistické disciplíny, která v posledních letech u nás trochu skomírá. „Moc se těším na návrat k této krásné disciplíně, kterou tak miluju. Budou to těžké a prestižní závody, snad budu mít formu a bude to zábava,“ uvedl Štybar na webu své silničářské stáje Quick-Step Floors. „Je to také velká příležitost potkat se s českými kolegy a pomoci mladým jezdcům,“ dodal dvaatřicetiletý cyklista.

V současné chvíli máme ale i jiné sportovce, kterým nedělá problém si vyzkoušet i jinou sportovní disciplínu. Nejznámější je díky letošní olympiádě Ester Ledecká, která získala zlato jak na lyžích v superobřím slalomu, tak ve paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Jsou ale sportovci, kteří dokáží přejít doslova ze svého sportu na úplně odlišný a ještě mít úspěch. Dokázala to zlatá olympionička v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, která se zúčastnila i letní olympiády na horských kolech.
Cyklistika pohltila i rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, která když se zúčastnila domácího šampionátu v časovce, vždy neměla konkurenci. A věří, že by se mohla za rok a půl zúčastnit na kole i letní olympiády.

Tyhlety příklady sportovního obojživelnictví se týkají individuálních sportů. V historii však dokázal jeden z našich velikánů uspět jak mezi jednotlivci, tak v kolektivech. Jde o Jaroslava Drobného, který se v roce 1947 stal mistrem světa v hokeji, aby pak v padesátých letech dvakrát zvítězil na French open a jednou ve Wimbledonu.

Škoda, že nevyšly sny zlatého olympionika v desetiboji Romana Šebrleho zúčastnit se olympiády i v golfu. Televizní kariéra holt dostala nakonec přednost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak