Studium od února pro všechny, kteří nakonec přece jen chtějí studovat

Spousta studentů má na konci střední školy už dost učení. Chtějí jít raději pracovat, vydělávat peníze. Nezřídka však již během pár měsíců zjistí, že udělali chybu. Na nástup na vysokou v takovém případě nemusí čekat do dalšího září. Některé vysoké školy totiž nabízí studium od února.

Rok je poměrně dlouhá doba. Člověk si za těch 12 měsíců sice vydělá nějaké peníze, ale vracet se následně do školy je trochu problematické. Čím delší čas mladí lidé stráví v práci, tím hůře se jim potom vrací do studijního procesu. Proto není špatné nastoupit od února do letního semestru.

Od února za zajímavými obory

Škol, které nabízí studium od února, je samozřejmě minimum. Často se jedná o soukromé instituce, nicméně to rozhodně není špatné. Školné nebývá až tak vysoké a péče je mnohem lepší než na státních školách, kde se o studenty nestarají.

Jednou z těch, kam je možné v únoru nastoupit, je i Vysoká škola Praha s obory orientovanými do oblasti cestovního ruchu a letecké dopravy. Od února lze nastoupit do bakalářského i magisterského studia, prezenčně i kombinovaně.

Studium nemusí být komplikované

Vysoká škola Praha se snaží studentům vycházet vstříc všemi možnými způsoby. Studijní obory patří mezi zajímavé obory vysokých škol, po jejichž absolventech je poptávka na trhu práce. Ke studiu je možné nastoupit v únoru, a ještě navíc se tato škola řadí mezi vysoké školy bez přijímaček. Zájemcům tedy stačí přijít se podívat na některý z dnů otevřených dveří, které probíhají během celého školního roku, a podat přihlášku.

Nutno podotknout, že studium opravdu nemusí být plné překážek a nezáživné nudy. Za zmínku určitě stojí nejrůznější stáže, výzkum ve spolupráci s firmami z praxe nebo program Erasmus. Právě proto je dobré dojít na den otevřených dveří, kde podobné možnosti představí. Prohlédnout si prostory, v nichž probíhá výuka, také není na škodu.

Na zmiňované VŠO v Praze mají nejbližší dny otevřených dveří 8. a 22. ledna 2020. To je ideální čas pro všechny, kteří uvažují o studiu od února.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient