Search
Close this search box.

Studentky SOŠ Luhačovice uspěly v soutěži Navrhni projekt

Krásný úspěch zaznamenal v březnu tým studentek Střední odborné školy Luhačovice. Podařilo se jim totiž uspět v soutěži Navrhni projekt, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Na oblastním kole soutěže v Olomouci 22. března v konkurenci ostatních týmů z jiných středních škol východní Moravy získaly druhé místo. Na svém webu o úspěhu studentek informovala SOŠ Luhačovice.

Tým ze třídy 2. K ve složení Kristýna Čechová, Kristýna Pospíšilová a Nikol Tomaštíková tak úspěšně zúročil půl roku práce na navrženém projektu zahradního ateliéru. Při návrhu tohoto projektu musely studentky řešit mnoho věcí. Bylo nutné vyhledat řadu potřebných informací, stanovit cíle projektu, sestavit dotazníky pro spolužáky a vyhodnot z nich získaná data. Projekt se samozřejmě ale neobešel také bez vytvoření časového harmonogramu realizace a rozpočtu nebo sepsání takzvané SWOT analýzy, řešíč silné a slabé stránky a příležitosti a hrozby projektu. Studentky se musely rovněž věnovat například i možnostem udržitelnosti projektu. Zpracovaný projekt dívky v lednu odevzdaly pořadatelům soutěže a poté čekaly, jestli postoupí do dalšího kola.

„Na začátku března se dověděly, že jejich práce nebyla marná a že je čeká další boj, a to obhajoba práce před porotou sestavenou z odborníků z praxe. Studentky vytvořily za pomoci dalších žáků školy ke svému projektu prezentaci a nacvičily si jeho obhajobu,“ informovalo na webu vedení školy.

Zisk „stříbra“ v olomouckém oblastním kole dokazuje nejen, že vynaložit další úsilí se skutečně vyplatilo. Vypovídá také o tom, jak úspěšně dokáže luhačovická škola připravovat studenty. Zaznamenaný úspěch luhačovické SOŠ totiž není zdaleka ojedinělým. Kromě posledního získaného vavřínu bývají často úspěšné například luhačovické studentky keramiky v Točířské soutěži, již několikrát uspěla zástupkyně školy v soutěži Region Regina, a jistě by se našly i mnohé další úspěchy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient