Studenti z Francie vytvoří v Hořicích pískovcový portál

Ve dnech 5. až 12. prosince 2018 probíhá odborná stáž studentů francouzské kamenické školy Compagnous du Devoir z Nimes na hořické Střední průmyslové škole kamenické a sochařské.

Tito žáci pod dohledem svého mistra v průběhu pobytu vytvoří v areálu naší školy z pískovcových bloků klenební portál (viz přiložená skica a plán). Celkové rozměry klenebního portálu budou činit 2565mm x 4000mm x 550mm. Celý portál bude složen ze 14 klenáků, dále vrcholového klenáku a dvou patních klenáků. Jednotlivé klenáky budou plasticky ozdobeny českými vlajkami. Tento portál bude trvale umístěn v areálu školu a spolu se zasazenou lípou a díly tematickými díly studentů bude připomínat stoleté výročí založení naší republiky.

Za zmínku stojí uvést, že francouzští žáci budou pracovat na naší šutrárně již podruhé. K upevnění naší spolupráce plánujeme, že i naši žáci navštíví své kamarády ve Francii v příštím roce.

Návrh vypracovali pedagogové hořické kamenické školy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.