Studenti VŠE museli opustit fakulty, anonym nahlásil bombu

Dnes ráno nahlásil anonym, že v budovách Vysoké školy ekonomické v Praze jsou uloženy výbušniny. Týká se to areálů na náměstí Winstona Churchilla na Žižkově a Ekonomické ulice v Kunraticích. Obě fakulty byly okamžitě vyklizeny, odejít muselo kolem 300 osob. Policie navíc žádá občany, aby se v okolí nepohybovali. “Autobusy MHD těmito místy pouze projíždějí bez zastavení. Policie v této souvislosti žádá občany, aby se zbytečně v lokalitách nezdržovali a dbali pokynů policistů a strážníků!” varuje pražská policie na svém twitterovém účtu.
Na místě už pracují pyrotechnici. Povoláni byli i příslušníci vojenské police a hasiči.
Anonym ve svém e-mailu oznámil, že k výbuchům dojde v odpoledních hodinách. Vedení školy proto rozhodlo o uzavření obou pražských areálů po celý den. “V pondělí 26.11. se ruší veškerá výuka i všechny akce, včetně večerních. Pokud bude vše v pořádku, budou objekty školy otevřeny zítra (v úterý) od ranních hodin. Vedení VŠE řeší situaci s Policií ČR a na neznámého pachatele podá trestní oznámení,” dodala VŠE na své sociální síti.

I v loňském roce došlo k podobným případům, kdy dokonce třikrát museli studenti a pracovníci fakult vyklidit prostory Vysoké školy ekonomické. Přivolaní technici však naštěstí ani jednou výbušninu nenalezli.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient