Studenti valašskomeziříčské průmyslovky uspěli v soutěži Stavba roku

(Aktualizováno před )

Velkého úspěchu a uznání se dočkali studenti místní Střední průmyslové školy stavební v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Za zpracování výhledové zástavby jedné valašskomeziříčské lokality získalo ocenění 5 studentů.
Zadání pro letošní ročník studentské soutěže připravil vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu zdejší radnice Martin Horák ve spolupráci s odbornými učiteli SPŠ stavební Valašské Meziříčí. „Úkolem studentů bylo zpracovat výhledovou zástavbu lokality U Vodojemu ve Valašském Meziříčí, části Štěpánov. V uvedené lokalitě, konkrétně mezi ulicemi Luční, U Vodojemu a Štěpánov, měli navrhnout bytové domy nebo viladomy,“ vysvětlil učitel Miroslav Maňas.

Soutěže se s návrhy zúčastnilo 15 studentů, přičemž 11 jich bylo ze zdejší školy. „Odborná porota studentské práce vyhodnotila a osm nejlepších prací navrhla k postupu do finálového kola, kde studenti své práce obhajovali osobně před porotou. Naše škola měla pětičlenné zastoupení a všichni získali ocenění,“ uvedl učitel a prozradil výsledky: „První místo získal Martin Čermák, třetí dělené místo obsadili Alexej Geppert a Milan Chrobák. Čestná uznání obdrželi Tereza Heryánová a Lukáš Petřkovský.“ Slavnostní vyhlášení proběhlo 17. května v Otrokovicích.

Několik prací představili zástupci školy, Alena Carbolová a Miroslav Maňas, na červnovém zasedání Rady města. „Překvapila nás vysoká úroveň prací. Navržené bytové domy nebo viladomy byly i pro lajka velmi zajímavé a atraktivní. Jak studentům, tak i učitelům, patří velké gratulace a zároveň poděkování za výbornou reprezentaci školy a města,“ podotkla místostarostka města Yvona Wojaczková.

Soutěž pořádaly Zlínský kraj, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz