Studenti valašskomeziříčské průmyslovky uspěli v soutěži Stavba roku

Velkého úspěchu a uznání se dočkali studenti místní Střední průmyslové školy stavební v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Za zpracování výhledové zástavby jedné valašskomeziříčské lokality získalo ocenění 5 studentů.
Zadání pro letošní ročník studentské soutěže připravil vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu zdejší radnice Martin Horák ve spolupráci s odbornými učiteli SPŠ stavební Valašské Meziříčí. „Úkolem studentů bylo zpracovat výhledovou zástavbu lokality U Vodojemu ve Valašském Meziříčí, části Štěpánov. V uvedené lokalitě, konkrétně mezi ulicemi Luční, U Vodojemu a Štěpánov, měli navrhnout bytové domy nebo viladomy,“ vysvětlil učitel Miroslav Maňas.

Soutěže se s návrhy zúčastnilo 15 studentů, přičemž 11 jich bylo ze zdejší školy. „Odborná porota studentské práce vyhodnotila a osm nejlepších prací navrhla k postupu do finálového kola, kde studenti své práce obhajovali osobně před porotou. Naše škola měla pětičlenné zastoupení a všichni získali ocenění,“ uvedl učitel a prozradil výsledky: „První místo získal Martin Čermák, třetí dělené místo obsadili Alexej Geppert a Milan Chrobák. Čestná uznání obdrželi Tereza Heryánová a Lukáš Petřkovský.“ Slavnostní vyhlášení proběhlo 17. května v Otrokovicích.

Několik prací představili zástupci školy, Alena Carbolová a Miroslav Maňas, na červnovém zasedání Rady města. „Překvapila nás vysoká úroveň prací. Navržené bytové domy nebo viladomy byly i pro lajka velmi zajímavé a atraktivní. Jak studentům, tak i učitelům, patří velké gratulace a zároveň poděkování za výbornou reprezentaci školy a města,“ podotkla místostarostka města Yvona Wojaczková.

Soutěž pořádaly Zlínský kraj, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!