Search
Close this search box.

Studenti se zúčastnili akce Startup Weekend Youth Pilsen

Vytvořit prototyp nápadu, hledat tým, ověřit svůj obchodní nápad a získat zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů, to vše i další aktivity stihli středoškolští studenti v rámci třídenní akce Startup Weekend Youth Pilsen, jež se uskutečnila v plzeňském Centru robotiky. Setkání spolupořádala Správa informačních technologií města Plzně, jež v rámci projektu Smart Edu Plzeň realizuje řadu projektů na rozvoj technického vzdělávání a podporuje studenty v začátcích vlastního podnikání.

„Naším cílem je rozvíjet talent mladých lidí a podobné aktivity tuto vizi jednoznačně naplňují. Je vidět, že studenti jsou plní energie a originálních nápadů a dokáží využít možnosti, které jim nabízí dnešní doba, často potřebují jen dobře míněnou radu nebo podporu ve formě zázemí či šance na uskutečnění svých myšlenek. Určitě chceme tímto směrem dále pokračovat a spolupráci se studenty prohlubovat,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Startup Weekend Youth Pilsen se zúčastnilo 21 studentů ve věku 15 až 19 let, a to nejen z tuzemska, ale i Polska nebo Slovenska, moderátor akce přijel z Německa. Oficiálním jazykem startupové konference byla angličtina, mimo hlavní body programu mohli studenti používat češtinu. „Musím říct, že účastníci byli skvělí, třídenní program využili v maximální možné míře. Vymýšleli podnikatelské nápady a snažili se dát dohromady finální produkt, tedy včetně business modelu, průzkumu trhu, prezentace a tak dále. Jeden z týmů například navrhl projekt na zlepšení městské hromadné dopravy, a tak jezdil v rámci průzkumu trhu až do šesté hodiny ranní městskou hromadnou dopravou a sbíral reakce od občanů,“ uvedla Anna Čudáková, projektová manažerka Správy informačních technologií města Plzně.

Výtvory studentů na závěr ohodnotila odborná porota a komentovali je i majitelé úspěšných startupových firem, kteří středoškolákům radili, pozitivně hodnotili, ale i kritizovali nedostatky jejich projektů. „Na třetím místě skončil projekt Helpík, tedy návrh aplikace, jež by sloužila k anonymní konzultaci problémů pro žáky základních a středních škol, druhé místo obsadil tým studentů Conntec s aplikací pro získávání zpětných vazeb z akcí a rychlou výměnu informací. Nejvíc porotu zaujali studenti s nápadem nazvaným Nbrand.it, což je aplikace na rychlé vyhledávání ochranných známek a možnosti použití citátů, log, fotografií a jiných materiálů,“ vysvětlil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient