Search
Close this search box.

Studenti ozdobí další dvě trafostanice

O novou grafickou podobu opravených trafostanic v Prostějově se opět postarají studenti Střední školy designu a módy. O možnosti opětovné spolupráce města Prostějova a společnosti E.ON na takzvaném Street artu, rozhodovalo vedení města koncem minulého roku.

„Pro konkrétní realizaci grafického ztvárnění jsou vytipovány dvě trafostanice – v ulici Švýcarské a E. Valenty. Studenti by se tady měli pustit do malování v termínu od 21. 5. do 1. 6. 2018,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Bílé stěny budov tak získají netradiční podobu, kterou původně fádní a ničím nezajímavé objekty okamžitě zaujmou kolemjdoucí. Skvělou zkušeností bylo první „pomalování“ trafostanice v Plumlovské ulici u kruhového objezdu, které proběhlo v loňském roce.

„Smyslem projektu je vlastně zamezit sprejerům v poškozování fasád podobných objektů a snaha o jejich oživení. Tento nápad vznikl v rámci projektu E.ON Smart City, do kterého se takto opětovně zapojujeme,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Finančně je realizace tohoto projektu podpořena statutárním městem Prostějovem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient