Search
Close this search box.

Studenti lékařské fakulty v Plzni pořádají akci Světový den zdraví

Staráte se o své zdraví? Myslíte si, že víte vše o svém zdraví? Přijďte ve středu 11. dubna na oslavu Světového dne zdraví do obchodního centra Plaza v Plzni.

Akci pořádají studenti Lékařské Fakulty v Plzni, pod záštitou IFMSA CZ, Ministerstva zdravotnictví ČR a za podpory Světové a zdravotnické organizace. Dozvíte se zajímavosti o registru dárcovství kostní dřeně, novinky zubní hygieny, současné trendy zdravé výživy či stále známé základy první pomoci. Pro nejmenší je připravena Nemocnice pro medvídky (aneb zbavme děti strachu z bílých plášťů) a odborníci Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň budou odpovídat na otázky týkající se vakcinace, infekční hepatitidy, cestovní medicíny nebo HIV/AIDS. Tyto a mnoho dalších stánků a aktivit na Vás čekají od 10 do 18 hodin.

Světový den zdraví (WHD) se slaví celosvětově každý rok 7. dubna a to již od roku 1948 na počest výročí založení Světové zdravotnické organizace (WHO), kdy se pořádají různé akce s cílem informovat o zdraví a prevenci.

IFMSA mezinárodní federace asociací studentů medicíny zaměřená především na zvýšení informovanosti široké veřejnosti v oblastech prevence nemocí a zdravého životního stylu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient