Search
Close this search box.

Studenti Akademie třetího věku slavnostně završili své studium

Slavnostní ukončení Akademie III. věku se konalo ve středu 5. června odpoledne na Vysoké škole sociálně správní v Havířově za přítomnosti primátorky města Havířova a vedoucího odboru školství a kultury havířovského magistrátu. Jedenapadesát absolventů úspěšně završilo čtyřsemestrální studium, které absolvovali v rámci 256 výukových hodin.

Jazyk anglický a německý, Internet a obsluha počítače, Zdravý životní styl, poruchy pohybového ústrojí, Právo, politologie, psychologie, náboženství, Zeměpis, geografie a historie kraje nebo Vesmír a astronomie. To je výčet nejobsáhlejších okruhů výuky Akademie III. věku, jejíž studium je určeno posluchačům ve starobním nebo invalidním důchodu bez dalších kvalifikačních nároků.

„Jsme velmi hrdí na to, že v Havířově máme vysokou školu, a jsme rádi, že poskytuje vzdělání také našim seniorům. Studium Akademie třetího věku podporujeme každoročně. Naši senioři tak mohou studovat různé zajímavé obory,“ uvedla havířovská primátorka Jana Feberová.

Akademie III. věku Havířov běží ve městě již od roku 1999, kdy byl vyhlášen Rok seniorů. Od této doby se studiem prošlo přes 900 studentů a město na akademii přispělo přes 7 milionů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient