Studenti Akademie třetího věku slavnostně završili své studium

Slavnostní ukončení Akademie III. věku se konalo ve středu 5. června odpoledne na Vysoké škole sociálně správní v Havířově za přítomnosti primátorky města Havířova a vedoucího odboru školství a kultury havířovského magistrátu. Jedenapadesát absolventů úspěšně završilo čtyřsemestrální studium, které absolvovali v rámci 256 výukových hodin.

Jazyk anglický a německý, Internet a obsluha počítače, Zdravý životní styl, poruchy pohybového ústrojí, Právo, politologie, psychologie, náboženství, Zeměpis, geografie a historie kraje nebo Vesmír a astronomie. To je výčet nejobsáhlejších okruhů výuky Akademie III. věku, jejíž studium je určeno posluchačům ve starobním nebo invalidním důchodu bez dalších kvalifikačních nároků.

„Jsme velmi hrdí na to, že v Havířově máme vysokou školu, a jsme rádi, že poskytuje vzdělání také našim seniorům. Studium Akademie třetího věku podporujeme každoročně. Naši senioři tak mohou studovat různé zajímavé obory,“ uvedla havířovská primátorka Jana Feberová.

Akademie III. věku Havířov běží ve městě již od roku 1999, kdy byl vyhlášen Rok seniorů. Od této doby se studiem prošlo přes 900 studentů a město na akademii přispělo přes 7 milionů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak