Strýcová vyřadila v českém duelu Siniakovou

Grandslamová Paříž má za sebou další český duel. Postaraly se o něj Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková. Úspěšnější byla první jmenovaná, která zvítězila 6:2, 6:3.

Určitě se očekával vyrovnanější souboj, už z toho důvodu, že Strýcová je sice zkušenější hráčka, ale zároveň přijela do Paříže s osmi porážkami v řadě!
I začátek zápasu naznačoval, že možná přijde devátá porážka v řadě, protože Strýcová si hned prohrála své podání a Sinikaová to svoje zvládla, takže vedla rázem 2:0. Jenže se nakonec ukázalo, že to byly jediné dva body Siniakové v první sadě.
Ve druhém setu vzala Strýcová své soupeřce podání v šesté hře a dotáhla pak sadu v klidu do vítězného konce.

V dalším kole se vítězka českého duelu střetne s 98. hráčkou žebříčku Julií Putincevovou z Kazachstánu.

Trochu nečekaně vypadla ve čtyřhře Lucie Šafářová, která s parťačkou Světlanou Kuzněcovovou nestačily na dvojici Cirsteaová, Sorribesová Tormová.
Naopak dále postupují Květa Peschkeová s Melicharovou (USA), které vyřadily Kužmovou a Rybárikovou.

Ve smíšené čtyřhře dokázala Andrea Sestini Hlaváčková spolu s Rogerem-Vasselinem se dostat do druhého kola po výhře nad párem Paquetová, Paire.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.