Strýcová nestačila na Putincevovou. Český tenis vyklidil pařížské pole

Do druhého pařížského týdne vstupuje český tenis bez svého zástupce ve dvouhře. Poslední naše zástupkyně Barbora Strýcová prohrála za hodinu a půl 4:6 a 3:6 s Kazachstánkou Julií Putincevovou.

Až na dvanáctý pokus se Strýcové povedlo v Paříži postoupit do čtvrtého kola, takže i přes porážku se snaží vnímat působení na tomto grandslamovém turnaji pozitivně. Jinak po zápase přiznala, že soupeřka vyhrála hlavně díky tomu, že byla trpělivější a chytřejší v taktice. Strýcová také udělala dvakrát více nevynucených chyb než soupeřka (33:18).

V prvním setu se podařilo Strýcové odvrátit tři soupeřčiny brejkboly, ale na další dva nestačila, což bylo rozhodující. Od začátku zápasu se jí také nedařilo dostat se do tempa. Soupeřka naopak často překvapovala českou tenistku kraťasy.

Jestliže první set trval jen 51 minut, druhý byl ještě kratší, Putincevová rychle vedla 4:1, na což Strýcová už pak nedokázala zareagovat.

Ve čtyřhře se nadále daří Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové. Po výhře nad Bertensovou a Larssonovou už jsou ve čtvrtfinále. Do něj se pokusí dostat i Peschkeová s Američankou Melicharovou. Budou mít ale těžké soupeřky, nasazané jedničky Babosovou a Mladenovičovou. Mezi posledních osm dvojic se pokusí dostat i Hlaváčková se Strýcovou. Tato česká dvojice by naopak měla být favoritem nad párem Duanová, Sasnovičová.

V mixu naopak Hlaváčková vypadla. S Rogerem Vasselinem nestačili na Dabrowskou a Paviče.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.