Střešovičtí florbalisté neudrželi slibné vedení a v Liberci prohrávají o gól

(Aktualizováno před )

Tak to je smůla! Ačkoliv po první dvacetiminutovce vedli Tatranští 3:0, nedokázali si tento herní projev přenést i do dalších dvou třetin zápasu. Soupeři nejprve dovolili snížení a pak zcela otočení průběhu utkání. Z Liberce tak Fridrichovci odjíždí bez jediného bodu.

Liberec 6:5 Tatran

Branky a nahrávky: 28. Kološ (Valeš), 35. Kološ, 49. Ferdan (Marek), 52. Kološ (Ferdan), 57. Kořínek (Kopecký), 60. Ferdan (Valeš) – 7. Slavík, 12. Beneš, 19. Kreysa (Mühlfait), 46. Beneš (Kolísko), 48. Sádlo (Sládeček). Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek. Diváci: 259.

LIBEREC
Vaníček (Janota) – Kopecký, Klucho, Bitman, Valeš, Salát, Kološ, Marek, Rozkovec, Lhota,Veselá, Böhm, Baudisch, Ferdan, Kořínek, Balatka, Kroupa

TATRAN
Rebro (Fibiger) – Tlapák, Kreysa, Komárek, Mühlfait, Sádlo, Slavík, Sládeček, Kolísko, Langer, Beneš, Meliš, Vítovec, Gašparík, Pixa, Ullmann, Váňa

Po fantastické výhře nad Mladou Boleslaví to vypadalo, že muži přidají další vítězství, když po první třetině vedli nad Libercem 3:0. Soupeře téměř nepustili do zakončení, o čemž vypovídají i pouhé tři střely Libereckých na bránu. Tak, jak rychle ale Pražané náskok získali, stejně tak rychle o něj i přišli. Do druhé části totiž přišli jako zcela jiný tým a dovolili soupeři, aby se dotáhl na rozdíl jediné branky, čímž Fridrichově výběru začal nebezpečně dýchat na záda.

V poslední dvacetiminutovce Tatran sice upravoval na příjemných 5:3, během následujících osmi minut ale převzali domácí iniciativu a delší konec provazu a třemi góly otočili skóre utkání. Najednou tak nebyl Tatran tím, kdo určuje tempo hry, ale musel rychle vymyslet, jak z toho ven a zvítězit. Do konce závěrečného hvizdu se to střešovickým bohužel nepodařilo, dobře rozehrané utkání tak velmi lacino pustili.

Milan Fridrich tak logicky po zápase neměl pro tento výkon zcela pochopení, jeho svěřenci jsou stále na šesté pozici, na záda jim dýchá sedmá Ostrava. Další utkání odehrají Tatranští příští neděli v Hradci Králové proti Sokolu Pardubice.

Filip Hanžl (Liberec): Zlepšený výkon po první třetině, nebylo to jednoduché, ale vrátili jsme se plně do zápasu. Hráčům díky za neskutečný obrat. Soupeři a rozhodčím také.

Milan Fridrich (Tatran): Dnes se moc hodnotit nedá. V první třetině jsme dodržovali naše pokyny. Od druhé třetina si přišla parta lidí zahrát. Pak už se velmi těžko do zápasu dostanete. Musíme si uvědomit, jakým způsobem zápas odehrát. Gratulujeme soupeři.