Střešovický Tatran posilují reprezentantky Ranochová s Machkovou

Z Tigers a Chodova přichází pro Tatran dvě zásadní hráčky, které by měly mimo jiné dopomoct i k letošnímu cíli: účasti v play-off.

Tatran Střešovice hrající v extralize žen hlásí dvě zásadní posily. Z Chodova přichází na hostování do konce roku brankářka Hana Ranochová se zkušenostmi z mezinárodního turnaje Poháru mistrů, reprezentace i Superfinálových bojů. „V současné době doléčuji táhlé problémy po operaci kyčle, které mi neumožnily odjet na sto procent letní přípravu. Vzhledem k příchodu Jany Christianové na Chodov jsme se s trenéry dohodli na přerušení mého působení na Chodově,“ popisuje nová akvizice.

Jak dodává, jedním z důvodů, proč padla volba na střešovický celek, je fakt, že se jedná o tým s velkou perspektivou a kladným přístupem k florbalu. „Dále rozhodla možnost brankářských tréninků,“ popisuje. V novém působišti si dala za cíl se dát zdravotně opět do pořádku, vrátit do formy a s týmem se dostat co nejvýše. Dva ročníky zpět bojovaly střešovické ženy o postup zpět do extraligy, loni ji úspěšně obhájily a letos pomýšlí na vyřazovací boje. „Tatran se během posledních sezón hodně zlepšil po všech stránkách a myslím si, že play-off je hlavní meta letošní sezóny. Doufám, že mu pomůžu,“ přeje si exvítkovická brankářka.

Nově tak okusí extraligu v dresu již třetího týmu. „Holky mě přijaly vřele, pár jsem jich již znala z různých turnajů či reprezentace.“

První vlaštovka
V létě se z dvouletého působení v Ivanti Tigers vrátila Barbora Zabavská, nová vrchní nahrávačka Střešovic. Doposud v novém ročníku odehrála šest utkání s bilancí jedné branky a deseti asistencí, což ji řadí na druhé místo v týmovém bodování. Jednalo se tak o první vlaštovku poslanou z Tigers do Tatranu. V polovině října ji následovala další hráčka – Eliška Machková. Obránkyně rovněž se zkušenostmi z reprezentace přemýšlela nad návratem zpět do Plzně. Ostatně by k tomu měla i parádní příležitost, plzeňská Slavia na jaře postoupila do extraligy.

Přesun však Machkové zhatilo jí vytvořené zázemí. „Lákalo mě vrátit se domů do Plzně, ale vzhledem k tomu, že v Praze pracuji a mám byt, rozhodla jsem se ještě zůstat,“ vysvětluje důvody setrvání v hlavním městě. Ačkoliv měla v plánu do Střešovic přestoupit, vedení týmu kolem trenérky Markéty Šteglové jí to neumožnilo, směla tak pouze na roční hostování. „Tatran jsem si vybrala kvůli tomu, že jsem v něm začínala extraligu a znám zdejší prostředí.“ Dalším aspektem, jak popisuje shodně s Ranochovou, je právě mladý tým s velkým potenciálem.

„Holky jsou super, mají skvělý kolektiv a myslím, že jsem do něj zapadla dobře. Co se týče hry, tak se s holkami ještě sehrávám, zápas od zápasu to ale bude lepší,“ věří. Spolu s Ranochovou tak Tatran získává zkušené hráčky, které mohou pomoct tým nasměrovat tím správným směrem. A jak obránkyně dodává, bude se snažit, aby byla týmu užitečná a patřila mezi klíčové hráčky. „Chci co nejvíce přispět k týmovému cíli a ráda bych zabojovala o místo v reprezentaci.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.