Střešovický Tatran posilují reprezentantky Ranochová s Machkovou

Z Tigers a Chodova přichází pro Tatran dvě zásadní hráčky, které by měly mimo jiné dopomoct i k letošnímu cíli: účasti v play-off.
Tatran Střešovice hrající v extralize žen hlásí dvě zásadní posily. Z Chodova přichází na hostování do konce roku brankářka Hana Ranochová se zkušenostmi z mezinárodního turnaje Poháru mistrů, reprezentace i Superfinálových bojů. „V současné době doléčuji táhlé problémy po operaci kyčle, které mi neumožnily odjet na sto procent letní přípravu. Vzhledem k příchodu Jany Christianové na Chodov jsme se s trenéry dohodli na přerušení mého působení na Chodově,“ popisuje nová akvizice.

Jak dodává, jedním z důvodů, proč padla volba na střešovický celek, je fakt, že se jedná o tým s velkou perspektivou a kladným přístupem k florbalu. „Dále rozhodla možnost brankářských tréninků,“ popisuje. V novém působišti si dala za cíl se dát zdravotně opět do pořádku, vrátit do formy a s týmem se dostat co nejvýše. Dva ročníky zpět bojovaly střešovické ženy o postup zpět do extraligy, loni ji úspěšně obhájily a letos pomýšlí na vyřazovací boje. „Tatran se během posledních sezón hodně zlepšil po všech stránkách a myslím si, že play-off je hlavní meta letošní sezóny. Doufám, že mu pomůžu,“ přeje si exvítkovická brankářka.

Nově tak okusí extraligu v dresu již třetího týmu. „Holky mě přijaly vřele, pár jsem jich již znala z různých turnajů či reprezentace.“

První vlaštovka
V létě se z dvouletého působení v Ivanti Tigers vrátila Barbora Zabavská, nová vrchní nahrávačka Střešovic. Doposud v novém ročníku odehrála šest utkání s bilancí jedné branky a deseti asistencí, což ji řadí na druhé místo v týmovém bodování. Jednalo se tak o první vlaštovku poslanou z Tigers do Tatranu. V polovině října ji následovala další hráčka – Eliška Machková. Obránkyně rovněž se zkušenostmi z reprezentace přemýšlela nad návratem zpět do Plzně. Ostatně by k tomu měla i parádní příležitost, plzeňská Slavia na jaře postoupila do extraligy.

Přesun však Machkové zhatilo jí vytvořené zázemí. „Lákalo mě vrátit se domů do Plzně, ale vzhledem k tomu, že v Praze pracuji a mám byt, rozhodla jsem se ještě zůstat,“ vysvětluje důvody setrvání v hlavním městě. Ačkoliv měla v plánu do Střešovic přestoupit, vedení týmu kolem trenérky Markéty Šteglové jí to neumožnilo, směla tak pouze na roční hostování. „Tatran jsem si vybrala kvůli tomu, že jsem v něm začínala extraligu a znám zdejší prostředí.“ Dalším aspektem, jak popisuje shodně s Ranochovou, je právě mladý tým s velkým potenciálem.

„Holky jsou super, mají skvělý kolektiv a myslím, že jsem do něj zapadla dobře. Co se týče hry, tak se s holkami ještě sehrávám, zápas od zápasu to ale bude lepší,“ věří. Spolu s Ranochovou tak Tatran získává zkušené hráčky, které mohou pomoct tým nasměrovat tím správným směrem. A jak obránkyně dodává, bude se snažit, aby byla týmu užitečná a patřila mezi klíčové hráčky. „Chci co nejvíce přispět k týmovému cíli a ráda bych zabojovala o místo v reprezentaci.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.