Střešovické florbalistky zlomily pětizápasové prokletí a berou dva body Olomouci

Tak se to nakonec povedlo! Ačkoliv byla Olomouc výše postavena a lépe rozehraná, domácí skvadra jí nedala dostatek prostoru se projevit. Ba co víc, dlouho to vypadalo, že by Tatranky mohly vzít všechny tři body. Bohužel pak neustály tento tlak a radují se „pouze“ ze dvou bodů.

Tatran 7:6 Olomouc

Branky a nahrávky: 19. Višvaderová, 22. Reindlová, 23. Lisová, 35. Reková, 49. Kramperová, 58. Reková, 61. Reindlová – 17. Mošťková, 38. Žáková, 38. Cholinská, 40. Bořutová, 47. Reimerová, 48. Oháňková, Rozhodčí: David Rousek, Ondřej Sochůrek. Diváci: 52.

TATRAN
Drbalová (Ranochová) – Višvaderová, Reková, Prontekerová, Reindlová, Lisová, Zikmundová, Válková, Viplerová, Zabavská, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Rybínová, Kramperová

OLOMOUC
Kubíčková (Franková) – Mošťková, Reimerová, Kylarová, Rozenbergová, Oháňková, Křížková, Bořuková, Žáková, Cholinská, Pejzlová, Jakubkovičová, Sedláková

Ženy po šňůře pěti proher přidávají do sbírky i výhru. Ačkoliv to byla náročná bitva, jež došla až do prodloužení, domácí výběr trenéra Pavla Skazka zvládl výrazně nepolevit v tempu a v nastaveném čase rozhodnout.

Mohlo to být mini derby i pro brankářky, pokud by se do brány proti sobě postavily na straně domácích Hana Ranochová a za hosty Lenka Kubíčková. Nakonec to dopadlo trochu jinak: za hosty sice opravdu nastoupila Kubíčková, domácí na zteč poslali ale Elišku Drbalovou.

Olomouc šla do vedení jako první, než však skončila první dvacetiminutovka, domácí z hole Natálie Višvaderové srovnaly krok. A pak to přišlo, Skazkův výběr se v průběhu druhé třetiny dostal do vedení 4:1 a vypadalo to, že si snad z utkání mohl odnést všechny tři body. Co ale čert nechtěl – parta okolo Kubíčkové vstřelila tři góly a skóre bylo rázem vyrovnané. A protože vítěze nepřineslo ani poslední dějství, muselo rozhodnout prodloužení. V něm, čtyřicet sekund po začátku, rozhodla nejproduktivnější Tatranka Daniela Reindlová!

Příští utkání nás čeká sedmnáctého listopadu v Jičíně.

Pavel Skazko (Tatran): „Pro nás bohužel ztracený bod, když jsme nezvládli závěr druhé třetiny a ztratili náskok. Ve třetí třetině jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme nedokázali proměnit více šancí.“

Alice Pavlíková (Olomouc): „Dnes nám nefungovala obrana. Přesto jsme se dokázaly vrátit do zápasu a dokonce vést. Nezvládly jsme náskok udržet a v prodloužení už to bylo spíš o štěstí.. Děkujeme soupeři za zápas.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.