Středočeští policisté se opět zapojili do projektu „Řídím, piju nealko pivo“

V rámci dlouhodobé spolupráce s Českým svazem pivovarů a sladoven se letošního 14. července uskutečnil jeden z termínů dopravně bezpečnostního projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“, jehož hlavním úkolem je prezentování alternativ alkoholických nápojů. I dokonce malé množství alkoholu dokáže zhoršit schopnost vidění a rychlost reakcí za volantem. Policisté řeší řadu případů řízení pod vlivem téměř na denní bázi, i když je právě nealkoholické pivo vhodnou náhražkou.

Kontroly probíhaly na silnici č. 610 II. třídy v ulici Boleslavská ve Staré Boleslavi, na stanovišti byli přítomni dopravní policisté z územního odboru Praha venkov – VÝCHOD, policisté z oddělení tisku a prevence a také promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven, která „poslušné“ řidiče, kteří prošli silniční kontrolou bez závad, odměnila drobným dárkem v podobě nealkoholického piva a jednorázového alkoholtesteru.

V dopoledních hodinách bylo zkontrolováno přes dvě desítky řidičů, kdy v sedmi případech bylo zjištěno porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V následujícím letním období bude akce probíhat i na dalších místech Středočeského kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak