Search
Close this search box.

Středočeští policisté se opět zapojili do projektu „Řídím, piju nealko pivo“

V rámci dlouhodobé spolupráce s Českým svazem pivovarů a sladoven se letošního 14. července uskutečnil jeden z termínů dopravně bezpečnostního projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“, jehož hlavním úkolem je prezentování alternativ alkoholických nápojů. I dokonce malé množství alkoholu dokáže zhoršit schopnost vidění a rychlost reakcí za volantem. Policisté řeší řadu případů řízení pod vlivem téměř na denní bázi, i když je právě nealkoholické pivo vhodnou náhražkou.

Kontroly probíhaly na silnici č. 610 II. třídy v ulici Boleslavská ve Staré Boleslavi, na stanovišti byli přítomni dopravní policisté z územního odboru Praha venkov – VÝCHOD, policisté z oddělení tisku a prevence a také promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven, která „poslušné“ řidiče, kteří prošli silniční kontrolou bez závad, odměnila drobným dárkem v podobě nealkoholického piva a jednorázového alkoholtesteru.

V dopoledních hodinách bylo zkontrolováno přes dvě desítky řidičů, kdy v sedmi případech bylo zjištěno porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V následujícím letním období bude akce probíhat i na dalších místech Středočeského kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient