Search
Close this search box.

Středočeské hasiče zaměstnaly páteční bouřky

Meteorology ohlášená výstraha na páteční bouřky a silné dešťové přeháňky v části Středočeského kraje se potvrdila a hasiči měli plné ruce práce. První zásah byl Krajským operačním a informačním střediskem HZS Středočeského kraje evidován krátce před dvanáctou hodinou v Dobřichovicích v okrese Praha-západ, kde byl po silném dešti zatopen sklep rodinného domu. Další případ byl ohlášen jen o několik minut později, kdy kvůli ucpanému okapu na dobřichovické základní škole natekla voda do jedné z učeben. Další události na sebe nenechaly dlouho čekat a tísňové linky středočeských hasičů se rozeznívaly čím dál častěji podle postupu bouřek přes území kraje.

Asi nejvážněji postiženou oblastí bylo Rakovnicko, kde jen v Kněževsi bylo zaznamenáno sedmnáct zásahů. Převážně šlo o čerpání sklepů rodinných domů a lagun na zahradách nebo v ulicích před domy. Hasiči také vyčerpávali studny kontaminované povrchovou vodou. Ve většině těchto případů bylo nasazeno plovoucí, kalové, nebo elektrické ponorné čerpadlo. Na řadu přišlo i klasické ženijní nářadí, to znamená lopaty, rýče a krumpáče.

Vzhledem k tomu, že přívalový déšť byl doprovázen i poměrně silným větrem, zaměstnalo hasiče nejen čerpání vody, ale také řezání stromů, které popadaly na komunikace nebo do drátů elektrického vedení.

Za první červnový den eviduje HZS Středočeského kraje asi šedesát případů ve spojitosti s deštěm a větrem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient