Strážníky i záchranáře zaměstnal šilně opilý muž

Ke značně opilému muži byla v úterý po poledni vyslána hlídka ze stanice Územně strážní služby. Muž ležel na chodníku v Husově ulici, na čele měl drobnou odřeninu. Strážníky na něj upozornila jejich kolegyně asistentka prevence kriminality.

Opilý muž se strážníky nekomunikoval, jen pouze sípal. Vedle něj se našla prázdná láhev od vína, peněženka a doklad totožnosti. Na místo přijeli rovněž záchranáři, aby ho ošetřili a zjistili jeho zdravotní stav. Přivolal je náhodný kolemjdoucí. Lékař poté po vyšetření konstatoval, že osmačtyřicetiletý muž je schopným pro případný pobyt v protialkoholní záchytné stanici.

Tam byl následně hlídkou s vozidlem uzpůsobeným pro převoz podnapilých osob také dopraven, jelikož v silně podnapilém stavu nekontroloval zcela své chování a tím ohrožoval svůj život a zdraví.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.