Search
Close this search box.

Strážník ve volnu zadržel ozbrojeného zloděje

Krádež zboží v prodejně v děčínském obchodním centru nevyšla včera ve večerních hodinách osmatřicetiletému muži. Stačil sice ukrást zboží, detektor u vstupu ale vzápětí spustil alarm a za zlodějem se pustil instruktor výcviku děčínských strážníků. V tu dobu totiž seděl ve svém osobním volnu v kavárně jen o několik metrů od místa krádeže.

„Zaslechl jsem alarm a poté křik prodavačky, která vyběhla za podezřelým. Okamžitě jsem ještě s kamarádem, který byl v kavárně se mnou, vyběhl ven. Prodavačka mi jen stačila říct, že muž má u sebe nůž,“ uvedl strážník Václav Němeček. Podezřelý utíkal přes kruhový objezd, přes park u kina Sněžník a kolem autobusového nádraží. Strážníkovi se jej podařilo zadržet za budovou pošty kousek od Pětimostí. „Několikrát jsem jej vyzval zákonnou výzvou, aby zastavil, ale na to muž nereagoval. Když jsem jej dostihl, muž se postavil proti mému kolegovi a podle pohybu jeho rukou to vypadalo, že se chystá zaútočit. Nevěděl jsem, zda v ruce nemá skrytou zbraň, skočil jsem po něm, oběma rukama jsem ho chytil, aby se nemohl hýbat a strhnul ho na zem. Muž kladl zpočátku odpor, ale po několika vteřinách se zklidnil,“ popsal událost Němeček, který na místo ihned zavolal kolegy ve službě.

Hlídka městské policie zadrženého odvezla zpět k obchodnímu centru. Prodavačka zadrženého ihned poznala a vysvětlila, že nůž po ní muž hodil nebo mu vypadl z ruky ve chvíli, kdy ho začala pronásledovat. Strážníci následně našli odcizené zboží, které muž během útěku odhodil v parku.
Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient