Strážník Václav Jirkovský besedoval se seniory

Stále častěji se v televizi mluví o útocích na seniory, podvodech, které končí slzami oklamaných důvěřivců. Zvláštní kategorií, která si svou živnost založila na lžích jsou tzv. šmejdi, kteří jsou ostudou celé společnosti. Ten, kdo ošidí stařenku o její úspory, nabízí invalidovi předražené zboží, zaslouží si pohrdání společnosti. Městská policie Trmice se snaží preventivními akcemi posilovat ostražitost důchodců, proto často vyráží do terénu.

Do Trmického klubu seniorů přišel v úterý na plánovanou besedu strážník Václav Jirkovský a pěkně to tam rozhýbal. Otevřeně mluvil o problémech s mládeží, pejskařích, kouřících komínech, pokutách za přecházení komunikace mimo stanovený přechod. Vtipně reagoval na dotazy, na příkladech vysvětloval použití reflexních prvků, zajištění bytu v době dovolené, nošení kabelek při nákupech, věcně popisoval postup oznamovatele při zjištění trestné činnosti. Přednášku pojal spíše jako rozhovor se staršími kamarády o životě v Trmicích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.