Search
Close this search box.

Strážník Václav Jirkovský besedoval se seniory

Stále častěji se v televizi mluví o útocích na seniory, podvodech, které končí slzami oklamaných důvěřivců. Zvláštní kategorií, která si svou živnost založila na lžích jsou tzv. šmejdi, kteří jsou ostudou celé společnosti. Ten, kdo ošidí stařenku o její úspory, nabízí invalidovi předražené zboží, zaslouží si pohrdání společnosti. Městská policie Trmice se snaží preventivními akcemi posilovat ostražitost důchodců, proto často vyráží do terénu.

Do Trmického klubu seniorů přišel v úterý na plánovanou besedu strážník Václav Jirkovský a pěkně to tam rozhýbal. Otevřeně mluvil o problémech s mládeží, pejskařích, kouřících komínech, pokutách za přecházení komunikace mimo stanovený přechod. Vtipně reagoval na dotazy, na příkladech vysvětloval použití reflexních prvků, zajištění bytu v době dovolené, nošení kabelek při nákupech, věcně popisoval postup oznamovatele při zjištění trestné činnosti. Přednášku pojal spíše jako rozhovor se staršími kamarády o životě v Trmicích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient