Strážník osvětloval studentkám hlavní úkoly obecní policie

Přednášky a besedy na základních i středních školách jsou opět v plném proudu. V pondělí 12. března dopoledne se jedna taková uskutečnila v areálu v Bydlinského ulici, kde sídlí Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky.

Tématem jedné z maturitních otázek čtyřletého studijního oboru Veřejnoprávní činnost je obecní policie. Strážník Preventivně informační skupiny Ladislav Johančík se v průběhu tří vyučovacích hodin snažil studentkám podrobně vysvětlit zákon o obecní policii, zejména její hlavní úkoly, povinnosti a oprávnění strážníků. Svůj výklad doplnil i letitými zkušenostmi z praxe a také fotografiemi z činnosti táborské městské policie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.