Strážníci zadrželi opilého muže. Kolovalo mu v těle 3,5 promile alkoholu

Strážníci z obvodní služebny Městské policie Plzeň – Střed našli v Tylově ulici na chodníku ležet muže. Když k němu přišli blíže, zjistili, že je dost silně opilý.

Hlídka hned v něm poznala jednatřicetiletého cizince, který je jí dobře znám z předchozích činností. Ke svému stavu nebyl muž schopen podat jakékoliv vysvětlení. Přemíra alkoholu kolující mu v těle, mu bránila v tom, aby z místa odešel po svých, poněvadž při pokusu se postavit na nohy, neustále padal. Strážníci u něho tedy provedli dechovou zkoušku na alkohol. Při té nadýchal 3,5 promile. Protože nekontroloval své chování a tím bezprostředně ohrožoval sebe, svůj život a zdraví, rozhodla hlídka o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.