Strážníci zachránili mladého Brita díky všímavosti místního taxikáře

Všímavost řidiče taxislužby přispěla v sobotu brzy ráno k záchraně lidského života. Když strážníkům předával informaci o mladém muži ležícím na zemi poblíž Rašínovy ulice, ani sám netušil, jak důležitý byl jeho poznatek. Když tam totiž strážníci z pořádkové jednotky přispěchali, muž ležící na zemi nedýchal, a tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a další kroky po telefonu konzultovali s operátorkou linky 155. Dvacetiletého Brita, který díky strážníkům po chvíli začal znovu dýchat, si převzali záchranáři.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak