Strážníci z Břeclavi poslali do vazby nebezpečného zloděje

Minulý týden přijali břeclavští policisté oznámení, že do jednoho penzionu na Mikulovsku se vloupali neznámí pachatelé. Odnesli si elektroniku a také finance. Podle poznatků se policistům podařilo zjistit, že se v uvedenou dobu v okolí pohybovala osádka osobního vozidla. Netrvalo dlouho a policisté z obvodního oddělení Břeclav na popsané auto narazili. Policisté okamžitě provedli kontrolu a domněnka o podezřelé posádce se potvrdila. V autě se navíc nacházely věci, které pocházely právě z vykradeného penzionu.

Na stanici tak putoval pětadvacetiletý cizinec i jeho šestačtyřicetiletý komplic. Následně se ukázalo, že v našem regionu toho mají na svědomí více. Vyšetřovatel u obou zahájil trestní stíhání z přečinu krádeže, poškození cizí věci a také neoprávněného opatření platebního prostředku. Zejména mladšího aktéra viní z dalších nepravostí, které se za uplynulý měsíc na břeclavském okrese udály. Jde zmínit vloupání do rodinného domku v Mikulově, násilné vniknutí do penzionu ve Velkých Bílovicích či krádež financí z recepce hotelu v Pavlově. Vzniklá škoda se pohybuje okolo 150 tisíc korun. Můžeme upřesnit, že kradené zboží se skládalo hlavně z elektroniky, šperků a samozřejmě financí.

Soudce u mladšího obviněného rozhodl o vzetí do vazby. Druhý komplic – také cizinec, bude stíhán na svobodě. K celému případu lze uvést, že právě mladší muž již měl se zákonem potyčku vícekrát.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak