Strážníci vypátrali v Zábřehu kradené auto. Mladý zloděj si ho chtěl prý jen vypůjčit

Ve středu 13. června se na zábřežské policisty obrátil 45letý muž s tím, že postrádá své vozidlo Škoda Pick-up v hodnotě 20 000 Kč, které předešlého dne zaparkoval na ulici Valová v Zábřehu. Vozidlo před svým odchodem uzamkl, klíče od zapalování ale ponechal ve vozidle. Hned následující den zaznamenal známý majitele vozidla, který byl o odcizení vozu informován, jeho pohyb na ulici Postřelmovské v Zábřehu. Vozidlo svého známého muž bezpečně poznal, proto ihned zalarmoval policii a vydal se za vozidlem, aby mohl policistům předat informaci o jeho průjezdu.

O několik minut později byl 24letý řidič Pick-upu policisty zadržen a umístěn v policejní cele. Mimo to, že se měl muž neoprávněně zmocnit cizího vozidla, usedl za volant, aniž by byl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Vozidlo si chtěl mladý „neřidič“ podle svého vyjádření jen vypůjčit k projížďce a přespání. Pak prý měl v úmyslu majiteli vozidlo vrátit na původní místo.

Muži bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži podle trestního zákoníku až dvouletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web spravuje Webklient