Strážníci v plzeňské čtvrti Skvrňany mají novou služebnu

Strážníci v plzeňské čtvrti Skvrňany mají novou služebnu. Vznikla v objektu bývalé školky v ulici Karla Steinera, rozsáhlá rekonstrukce byla zahájena v březnu letošního roku a město Plzeň a třetí městský obvod vyšla na zhruba 10,4 milionu korun. Slavnostního představení služebny a přestřižení pásky se v úterý z vedení města Plzně zúčastnili primátor Martin Zrzavecký, ekonomický náměstek Pavel Kotas a radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf.

„Strážníci získali s novu služebnou moderní zázemí, které odpovídá současným nejvyšším standardům. Komfort nabídne nejen městským policistům, ale také občanům, kteří si sem přijdou vyřídit svoje záležitosti,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

Podle radního Davida Šloufa objekt celkově prošel rozsáhlými úpravami. „V rámci rekonstrukce byla opravena střecha, zateplena fasáda, provedena výměna oken a dveří, upraveny vnitřní prostory včetně instalace nových elektrorozvodů, vody, kanalizace a topení. V přízemí byl vybudován zbrusu nový vstup pro služebnu městské policie včetně vybudování parkovacích míst pro služební vozy a návštěvníky služebny,“ přiblížil David Šlouf.

Služebna v přízemí budovy aktuálně poslouží 26 strážníkům, kteří se do objektu přestěhovali ze služebny na adrese Terezie Brzkové. Strážníci vykonávají službu také v městských částech Křimice, Radčice a Malesice. V prvním patře bude nadále provozovat svoji činnost Klub železničních modelářů, jehož výstavy unikátní železniční trati se zejména pro děti, ale i dospělé staly velice oblíbené.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak