Search
Close this search box.

Strážníci s koncem roku míří k přechodům u škol a nabádají řidiče k pozornosti

Školní rok končí a děti se rozeběhnou do ulic. Řidičům navyklým v době vyučování na klid kolem škol připomenou v těchto místech příchod prázdnin svítivé uniformy městské policie. K přechodům pro chodce zamíří v pátek 29. června stovka strážníků.

Stanoviště zaujmou již krátce po sedmé hodině ranní a na přechodech zůstanou až do doby, než si žáci prvního stupně odnesou ze školních budov svá vysvědčení. Začátky a konce vyučování zjišťovali strážníci v předstihu u vedení konkrétních škol. „Největší riziko spočívá právě v tom, že motoristé si při svých rutinních jízdách příchod prázdnin ani neuvědomí. Mají zažité, že dopoledne sedí děti v lavicích. Tisíce školáků se ale místo toho začnou pohybovat po hřištích, jezdit na kolech a pobíhat po chodnících. Nejsou tak předvídaví a z volnějšího režimu budou rozjaření. Je tak do značné míry na řidičích, aby mysleli i za ně,“ upozorňuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Hlídky v ulicích proto vynaloží maximální úsilí, aby děti do prázdnin vstoupily bezpečně. Městská policie vyčlenila k přechodům pro chodce stovku strážníků. „Zastavovat automobily budou v blízkosti padesáti základních škol. U mnoha z nich hned na několika přechodech,“ shrnul Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

Městská policie dohlíží na přechody pro chodce u vytipovaných základních škol celoročně. Na nepřehledných, dopravně vytížených nebo jinak nebezpečných místech garantují strážníci kontroly každý školní den.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient