Klíčky od pěti automobilů Škoda Octavia combi předal primátor strážníkům Městské policie Ostrava. Všechny vozy mají CNG pohon. Pokračuje tak ekologizace vozového parku městské policie.
„Aktuálně máme k dispozici již 42 vozidel s alternativním pohonem, z toho 8 elektromobilů a 34 vozidel s pohonem CNG. V případě městské policie je naším cílem, aby všechny jejich služební automobily byly jen na CNG nebo se jednalo o elektromobily,“ řekl primátor Tomáš Macura.
Letos na podzim bude předáno dalších šest vozů Městské policii Ostrava. Počet nízko-emisních aut se pro letošní rok zastaví na počtu 48.
Jen v letošním roce Ostrava z městského rozpočtu na pořízení 21 kusů aut na alternativní pohon investuje 9 803 158 korun, dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí 2 070 000 korun. Pořizovací hodnota všech těchto 21 vozidel je tedy 11 873 158 Kč (s DPH). Auta jsou pořizována v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon I“, který je spolufinancován z Národního programu Životní prostředí.
Alternativní druhy pohonu přispívají ke snížení emisí vypouštěných dopravními prostředky do ovzduší. Dopravní podnik Ostrava bude dokonce prvním v České republice, který přestane do roku 2020 provozovat dieselové autobusy a nahradí je vozy na CNG. Část naftových autobusů nahradí dokonce elektrobusy a parciální trolejbusy s pohonem na baterie, takže pojedou i úseky, v nichž nevedou troleje.