Strážníci opět pomáhali lidem v nouzi

V rozmezí několika málo dnů poskytovali strážníci městské policie první pomoc hned ve dvou případech. Ve čtvrtek 25.10.2018 dopoledne stiskla nouzové tlačítko na svých S.O.S. hodinkách pětasedmdesátiletá žena, u které došlo k náhlému selhání pohybových funkcí. Zalarmovaní strážníci byli na místě během několika minut a do příjezdu záchranky poskytovali seniorce nezbytnou pomoc. V druhém případě zasahovali strážníci v sobotu večer u dopravní nehody v ulici J. Palacha, při které došlo ke zranění muže. Hlídka, spolu s ostatními, zraněnému opět poskytovala první pomoc do příjezdu záchranky a policie ČR. Nezřídka bývají strážníci městské policie u zkolabovaného nebo zraněného člověka jako první a právě pro tyto případy si každoročně zvyšují svou odbornost stáží na Záchranné zdravotnické službě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.