Strážníci Na Doubravce získali čtyři nová jízdní kola

Nové bicykly nahradí ty původní, které sloužily strážníkům téměř sedmnáct let. Slavnostní předání nových dopravních prostředků proběhlo v pátek odpoledne na Habrmannově náměstí při akci, kterou pořádal městský obvod v souvislosti s ukončením školního roku. Užitečný dar předal zástupcům městské policie starosta městského obvodu Plzeň 4 Bc. Michal Chalupný a místostarostové zdejšího městského obvodu Ing. Zdeněk Mádr a Mgr. David Zrostlík.

Čtvrtý městský obvod pořídil bicykly strážníkům ze svého rozpočtu. S koly se strážníci dostanou do míst, do kterých je obtížné se dostat služebním vozem. Samozřejmostí je úspora pohonných hmot. S cyklohlídkou v terénu v obvodu Doubravka se mohou občané setkávat po celý rok, využívána je např. při kontrole cyklostezek, parků, chatových oblastí nebo jako doprovod při cyklistických závodech a podobně. Denně najezdí strážníci na bicyklech až kolem 30 kilometrů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak