Strážníci městské policie navštívili školku v Čelkovicích

V pátek dopoledne navštívila trojice strážníků v doprovodu služebního psa mateřskou školu v ulici Nábřeží v Čelkovicích. Na programu byla beseda o městské policii, její výbavě a práci strážníků a samozřejmě nechyběla také ukázka výcviku služebního psa.

Při besedě dávali strážníci dětem různé otázky týkající se činnosti městské policie a děti samy odpovídaly, kde nebo při jakých příležitostech se mohou se strážníky setkat. Dále děti poznávaly součásti jejich stejnokroje a některé donucovací prostředky. Za pomoci jednoduché říkanky je strážníci naučili zapamatovat si čísla tísňových linek jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému. Za správné odpovědi děti dostávaly drobné dárečky s motivem Městské policie Tábor – pexeso, rozvrh hodin a slepovací autíčko. Důležitou součástí této akce je poučení o zásadách bezpečného chování ke psům. Při něm se děti dozvěděly, jak se mají zachovat při setkání s agresivním psem. Po besedě přišel na řadu policejní pes. Psovod názorně předvedl způsoby, jakými se pes cvičí, různé formy jeho odměňování a poté některé cviky poslušnosti, ovladatelnosti i překonávání překážek. V závěru za asistence pomocníka nasimulovali několik zákroků psa proti nebezpečnému pachateli. Malým bonusem nakonec se stal zákrok strážníka proti ukrytému pachateli, který byl ozbrojen maketou nože. Strážník „pobudu“ zpacifikoval za pomoci služební zbraně a pout.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.