Strážníci chytili muže při krádeži dlažebních kostek, skončil v klepetech

Dvaačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic přistavil ve středu večer své osobní vozidlo k hromadě složených dlažebních kostek na Lidické třídě a chystal se, že si je odveze. I přes to, že se jednalo o cizí majetek. Při jeho počínání ho však spatřili strážníci. Argumenty dotyčného muže, proč se chystal přisvojit si dlažební kostky, byly přinejmenším zvláštní. Strážníci museli nakonec proti muži použít donucovací prostředky. Případ tím však zdaleka neskončil.

Ve středu 1. srpna v osm hodin večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnosti na Lidické třídě. Na křižovatce s Máchovou ulicí strážníci spatřili vozidlo na chodníku. U něj stál muž a do zavazadlového prostoru nakládal dlažební kostky, které zde byly připravené pro stavbu místní komunikace. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Dvaačtyřicetiletý muž se bez okolků přiznal, že dlažební kostky nejsou jeho. Další jeho argumenty však podle jeho mínění měly krádež ospravedlnit. Muž uvedl, že dlažební kostky nedosahují takové hodnoty, aby jeho jednání bylo kvalifikováno jako trestný čin. Následovalo konstatování, že nepřekonal žádnou překážku a dlažební kostky jsou volně přístupné, proto si je může kdokoliv beztrestně odnést.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR. Muž však odmítl čekat a strážníkům sdělil, že odjíždí a strážníci mu v tom nezabrání. To se však přepočítal. Jelikož nereagoval na zákonné výzvy strážníků, aby na místě setrval, museli ho na místě zadržet s pomocí donucovacích prostředků. Do příjezdu policejní hlídky s ním měli strážníci plné ruce práce. Muž stačil úmyslně pomazat svými exkrementy strážníky i fasádu blízké budovy. Již smířený se svým osudem si od policistů převzal příkaz na pokutu za přestupek proti majetku, kterého se dopustil krádeží dlažebních kostek. Tím však výčet jeho prohřešků zdaleka nekončí. Na své konto si přičetl poškození cizího majetku, neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, jakož i přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat správní orgán.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!