Search
Close this search box.

Strážníci chytili muže při krádeži dlažebních kostek, skončil v klepetech

Dvaačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic přistavil ve středu večer své osobní vozidlo k hromadě složených dlažebních kostek na Lidické třídě a chystal se, že si je odveze. I přes to, že se jednalo o cizí majetek. Při jeho počínání ho však spatřili strážníci. Argumenty dotyčného muže, proč se chystal přisvojit si dlažební kostky, byly přinejmenším zvláštní. Strážníci museli nakonec proti muži použít donucovací prostředky. Případ tím však zdaleka neskončil.

Ve středu 1. srpna v osm hodin večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnosti na Lidické třídě. Na křižovatce s Máchovou ulicí strážníci spatřili vozidlo na chodníku. U něj stál muž a do zavazadlového prostoru nakládal dlažební kostky, které zde byly připravené pro stavbu místní komunikace. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Dvaačtyřicetiletý muž se bez okolků přiznal, že dlažební kostky nejsou jeho. Další jeho argumenty však podle jeho mínění měly krádež ospravedlnit. Muž uvedl, že dlažební kostky nedosahují takové hodnoty, aby jeho jednání bylo kvalifikováno jako trestný čin. Následovalo konstatování, že nepřekonal žádnou překážku a dlažební kostky jsou volně přístupné, proto si je může kdokoliv beztrestně odnést.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR. Muž však odmítl čekat a strážníkům sdělil, že odjíždí a strážníci mu v tom nezabrání. To se však přepočítal. Jelikož nereagoval na zákonné výzvy strážníků, aby na místě setrval, museli ho na místě zadržet s pomocí donucovacích prostředků. Do příjezdu policejní hlídky s ním měli strážníci plné ruce práce. Muž stačil úmyslně pomazat svými exkrementy strážníky i fasádu blízké budovy. Již smířený se svým osudem si od policistů převzal příkaz na pokutu za přestupek proti majetku, kterého se dopustil krádeží dlažebních kostek. Tím však výčet jeho prohřešků zdaleka nekončí. Na své konto si přičetl poškození cizího majetku, neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, jakož i přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat správní orgán.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient