Strážníci besedovali se studenty obchodní akademie

Dne 4. května proběhly dvě besedy na chrudimské „obchodce“ na téma tragické dopravní nehody, o kterých přišel přednášet i vedoucí Dopravního inspektorátu npor. Mgr. Pavel Dostálek.

Studenti třetích ročníků si tak poslechli co vše patří do bezpečnosti silničního provozu, a jak oni sami, mohou přispět k tomu, aby jejich jízda ve vozidle byla co nejbezpečnější. Dozvěděli se jaké přestupky nejčastěji řidiči ať již motorových či nemotorových vozidel páchají a postup jejich řešení. Při preventivních videí shlédli například pohyb nepřipoutaného člověka při nárazu v rychlosti 50 km/h. Na dalším videu viděli následky rychlé jízdy, nepozornosti, přecenění svých řidičských dovedností nebo alkoholu za volantem. Někteří studenti odvraceli zrak, jiní s údivem sledovali jak tragicky to končí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak