Strážníci besedovali s dětmi i jejich rodiči na letním táboře v Dražičkách

Osvětové činnosti se strážníci Preventivně informační skupiny věnují i v době letních prázdnin. Úterní odpoledne strávili s dětmi a jejich rodiči v zázemí letního tábora v Dražičkách. S jeho organizátory spolupracují již řadu let.

Program začal besedou o práci městské policie, při které spolupracovaly nejen děti, ale i jejich maminky. Společně strážníkům pomáhaly vyjmenovat všechny činnosti, při kterých se s nimi mohou ve městě setkat a zároveň je zahrnuly spoustou věcných dotazů. Strážníci se snažili na všechny uspokojivě odpovědět a navíc přidali i několik historek ze své bohaté praxe. Poté následovala ukázka výzbroje a pomůcek pro odchyt zvířat. Některé donucovací a obranné prostředky, např. teleskopický obušek, balistickou vestu nebo pouta, si děti i maminky mohly dokonce i vyzkoušet. Další čas už patřil služebnímu psovi. Ukázku výcviku poslušnosti psovod průběžně komentoval, čímž přítomným nastínil, jakým způsobem výcvik policejního psa vůbec probíhá. Nejatraktivnější však byla ukázka zákroků proti pachateli. Německý ovčák Kass z Petrova při ní ukázal kvality správného hlídkového psa. Bránil psovoda při napadení osobou při náhodném setkání a následně tuto osobu bedlivě střežil v době, kdy psovod prováděl její bezpečnostní prohlídku. Vzápětí dokázal razantně zakročit při nečekaném napadení pachatelem ze zálohy a nakonec prchajícího pachatele zadržel na útěku. V samotném závěru odpoledne připravili strážníci pro všechny střelbu ze vzduchovek. Aby zachovali ústřední téma letošního tábora, kterým jsou „Zapomenutá strašidla“, vyrobili pro táborníky speciální papírové terče s obrázky několika strašidel. Terč se svými zásahy si každý střelec odnesl na památku. Všichni navíc dostali od strážníků reflexní pásky a pexeso s motivem Městské policie Tábor.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.