Strakoničtí házenkáři opět prohráli, zůstávají poslední

Jarní sérii porážek strakoničtí házenkáři neukončili! Naopak ji prodloužili na pět, když v neděli 18. března v rámci 20. kola STRABAG Rail extraligy podlehli venku oslabenému Talentu Plzeň rozdílem deseti branek 21:31 (10:18). Rozhodnuto bylo už v poločase, po změně stran se Jihočeši přiblížili maximálně na čtyři góly. V tabulce zůstávají poslední.

Domácí šli brzy do třígólového vedení (7:4), ale hosté stáhli na rozdíl jediné trefy. Naposledy Tomáš Nejdl v 16. minutě (10:9), kdy vyhnal z branky Herajta, na jehož místo přišel Šmíd a ten svoji bránu pro soupeře zavřel. Do přestávky inkasoval pouze jednou a Talent tak odskočil na 18:10.

Ve druhém dějství Strakoničtí začali manko stahovat, z 19:10 se přiblížili na 20:16 a 21:17. Jenže pak kapitán Mošovský neproměnil sedmičku, naopak Plzeňští kontrovali čtyřmi góly v řadě a už nedali hostům šanci. V 54. minutě poprvé šli do trháku o deset branek (29:19) a poté i na dvanáct, ale v závěru snížili Landsinger a Pek. Mužstvo od Otavy mohlo také litovat několikrát nastřelené brankové konstrukce. Především ale opět dostalo přes 30 gólů.

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň – HBC Strakonice 1921 31:21 (18:10)

Branky: Ivancev 9, Poloz 9 (2), Chmelík 4, Šafář 3, Šafránek, Šindelář 2, Jonáš, Cvikl 1 – T. Nejdl 5, Samek 4, Pek, Wildt 3, Mošovský 3 (2), Matoušík 2, Landsinger 1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 4:2. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 2:2. Přihlíželo 580 diváků.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového