Search
Close this search box.

Straka dostal padáka. Karviná hledá nového trenéra

Opět se potvrdilo, že František Straka zpravidla umí fotbalový tým zachránit, ale aby vytvořil nějakou koncepci, díky které by v klubu vydržel delší dobu, to už je asi nad jeho trenérské schopnosti. To se ukázalo nyní v Karviné, kterou zachránil v nově vytvořené baráži, ale v probíhající sezoně je s klubem na spodku tabulky. Navíc nejenom, že posledních pět zápasů tento severomoravský klub prohrál, jeho hráči dokonce nebyli schopni vsítit v těchto utkáních ani gól!

„Rozhodli jsme se Františka Straku z pozice hlavního trenéra odvolat z důvodů špatných a neuspokojivých výsledků, které při pohledu na tabulku značí předposlední, patnáctou pozici v prvoligové tabulce,“ oznámil sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

Jednašedesátiletý Straka, který v minulosti trénoval jak Spartu, tak Slavii, přišel do Karviné letos v březnu.

„Upřímně, odvolání jsem nečekal, i když samozřejmě vím, že naše výsledky byly špatné. Věřil jsem, že v nadcházející reprezentační pauze dokážeme zapracovat na tom, abychom zase dávali góly a nedostávali je. To už nestihnu,“ řekl Straka pro Právo a Sport.cz. „Odvolání mě mrzí, protože karvinský region a naši fanoušci mi přirostli k srdci. Ale musím rozhodnutí vedení přijmout, takový je osud trenérů. Straka byl asi pro Karvinou málo… Ale nezoufám, jedu dál,“ ujišťuje kouč.

Bývalý reprezentační obránce je tak čtvrtým odvolaným trenérem v této ligové sezoně. Výpověď před ním dostali Ivan Kopecký v Opavě, Josef Csaplár ve Zlíně a Martin Hašek v Bohemians 1905.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient