Search
Close this search box.

Stovka pelhřimovských dětí se zapojila do akce Na kole bezpečně

Přibližně stovka dětí ze základních škol z Pelhřimova se zapojila ve středu 20. června do akce nazvané Na kole bezpečně, které zorganizovalo na místním dopravním hřišti Zdravé město Pelhřimov za podpory Kraje Vysočina. Pro školáky bylo připraveno šest různých stanovišť, na kterých si vyzkoušeli rychlost při běhu před policejním radarem, chůzi s brýlemi simulujícími vliv alkoholu, překážkovou dráhu na kole a slalom na koloběžce, skládání puzzlů a znalost dopravních značek. V úvodu přivítali školáky a všechny účastníky Bohumil Kovanda jako vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy MěÚ Pelhřimov a Jaroslava Čekalová ze Zdravého města Pelhřimov.

„Dopravní výchova je velice důležitá, protože silniční provoz je stále složitější,“ zdůraznil B. Kovanda, který popřál všem úspěch v soutěži a také příjemné prázdniny. Nezapomněl také poděkovat organizátorům ze Zdravého města Pelhřimov a za podporu Kraji Vysočina a spolupráci DDM Pelhřimov, Dopravnímu inspektorátu Policie ČR, ÚO Pelhřimov a Českému červenému kříži, Oblastnímu spolku Pelhřimov. Pak už se zájmem sledoval klání školáků a sám si také vyzkoušel mimo jiné chůzi mezi kuželi s brýlemi simulujícími vliv alkoholu, přičemž dosáhl velmi dobrého času.

Z VÝSLEDKŮ
1. Šroti (ZŠ Na Pražské 1543), 2. Sovičky (ZŠ Na Pražské 1543), 3. Rebelové na kolech (ZŠ Osvobození 1881)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient