Stonožka přišla mezi děti plzeňské nemocnice

Stonožkové děti po celé zemi, společně se svými učiteli a maminkou Stonožky, paní Bělou Jensen, netrpělivě očekávají nový školní rok, aby mohly opět stonožkově pomáhat.

Fakultní nemocnice Plzeň s Fakultou aplikovaných věd ZČU již 3 roky intenzivně spolupracují se Stonožkou a mají společný cíl: Pomáhat vědě a výzkumu Crohnovy choroby. Tato nemoc je nevyléčitelné zánětlivé onemocnění různých částí trávicího traktu a v posledních letech postihuje stále více dětí. Součástí výzkumu této choroby je mimo jiné i hledání odpovědi na otázku PROČ…. Proč stále více přibývá dětí s Crohnovou chorobou ???? Jedno je jisté. Všechno souvisí se vším, nemocných dětí přibývá a velkým spouštěcím okamžikem bývá často stres.

Běla Jensen ve středu 29.srpna navštívila Dětskou kliniku, kde odborníci FN Plzeň a Fakulty aplikovaných věd popisovali výsledky vědy a výzkumu této nemoci. V brzké době budeme všechny stonožkové děti informovat, jak konkrétně jejich skutky přispěly k výzkumu crohnovy choroby a jak malí pacienti zvládají svůj těžký úděl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak