Stoleté výročí Československa uctí vedení Hlučína položením kytice u Masarykova pomníku

K uctění výročí 100 let od vzniku Československé republiky položí reprezentace města Hlučína kytici u památníku T. G. Masaryka v parčíku U hradeb. Pietní akt se uskuteční v pondělí 29. října v 10 hodin.

„Hlučín se k Československu připojil až v roce 1920, takže významné výročí budeme slavit za dva roky. Ale i letos si První republika zaslouží připomínku,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.
Kytici k pomníku prvního československého prezidenta položí spolu se starostou místostarostka Blanka Kotrlová, tajemník Městského úřadu Hlučín Petr Čegan a Jarmila Harazinová z odboru vnitřních věcí hlučínské radnice.

„Zváni jsou samozřejmě všichni, kteří by spolu s námi chtěli vzpomenout důležité mezníky našich dějin,“ doplnil starosta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.