Stodolu ve Spojile pohltil požár, v objektu bylo 40 koní

Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů likvidovaly včera v 4.49 hodin požár stodoly ve Spojile. Jednalo se o zemědělský statek se stájemi o rozměrech přibližně 20 x 20 m. Ve stájích bylo ustájeno přibližně 40 koní. Koně hasiči vypustili. Několik koní uteklo. S odchytem hasičům pomáhali strážníci městské policie. Při příjezdu hasičů byla již celá stodola zasažena plameny. Následně došlo i ke zřícení střechy. Uvnitř bylo uskladněno seno. Narušena byla statika celého objektu. Po dohodě s majitelem nechali hasiči objekt kontrolovaně dohořet.

Požár se mimo objekt nedostal. Hasiči ochlazovali nejen stodolu, ale i okolní objekty. Ochlazování bylo prováděno i z výškové techniky. Následně byl vystěhován materiál a zařízení kanceláří i technologických místností. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8.46 hodin.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je nyní předmětem dalšího vyšetřování. Jednotky jsou stále na místě.

Na místo se v úterý ráno vrátí vyšetřovatel hasičů. Ten nejprve místo požáru zkontroluje termokamerou a pokud bude teplota přijatelná, bude povolán pes, který je speciálně vycvičen na vyhledávání hořlavých kapalin.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient