Šternberské slavnosti zvou na Kamila Střihavku a pivní fest Šternberské slavnosti zvou na Kamila Střihavku a pivní fest

(Aktualizováno před )

Šternberské slavnosti se uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. září na Hlavním náměstí ve Šternberku a jsou součástí tradičních závodů Ecce Homo Historic. Slavnosti zahájíme v pátek večer, kdy se o rozjezd postará místní DJ Gajdy a na něj v devět hodin večer naváže hudební skupina Rolling Stones revival Band Brno, která předvede unikátní rockovou show. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele.

V sobotu začíná celodenní program již v devět hodin, kdy si hudební slovo vezme kapela Dunibuch (folk/acoustic) z Dlouhé Loučky, která bude zpříjemňovat atmosféru až do jedné hodiny po poledni. Dopoledne bude program věnován především rodinám s dětmi. Můžete se těšit na nafukovací skluzavku, malování na obličej, airbrush tetování, na náměstí budou také fotbalové šipky pro malé i velké, pohybová hra Elektrix a děti zajisté ocení i cukrovou vatu, popcorn, bramborové spirálky, nebo hrníčky vyráběné na míru přímo na místě s fotografií z akce. Do Šternberka také poprvé přijede výtečný Andyho trdelník.

Během celého dopoledního programu se můžete kochat výstavou historických automobilů a motocyklů, letos ve velkém, protože bude probíhat i představování jednotlivých veteránů. Odpoledne je prostor věnován hudebním kapelám. Ve 14 hodin nastoupí Rubbish People, hodinu po nich The Four Elements z Uničova, kteří nedávno vydali své druhé album. Ti budou předskokany slovenské zpěvačce Kristíně Pelákové, známé především pod uměleckým jménem Kristína. Kráska s půvabným hlasem zazpívá své největší hity v pět hodin odpoledne. Po této zpěvačce si slovo vezme šternberská kapela Výsledek, po ní bude na řadě hlavní host letošních slavností – český zpěvák Kamil Střihavka s kapelou Leaders, jejímž je frontmanem. S kapelou Leaders vystupuje již 12 let a my si jejich největší hity můžeme poslechnout od osmé hodiny večerní. Po Střihavkovi si až do jedenácté večer vezme slovo opět DJ Gajdy.

Během sobotního programu bude probíhat také prezentace společnosti Elektrowin, ekologický program zaměřený na recyklaci elektra. Zábavné hry, kvízy i spousta užitečných informací.

Dalším lákadlem Šternberských slavností je PIVNÍ FESTIVAL, přehlídka malých a středních pivovarů, zejména z našeho okolí. Přijďte podpořit soukromé pivovary, které udržují tradici českého pivovarnictví. Pravá chmelová vůně a chuť vás zajisté přiláká do centra dění na Hlavní náměstí. Letos máme ještě jednu novinku, své pivo představí i německé partnerské město Günzburg. Pořadatelem akce je AMK Ecce Homo Šternberk, akce se koná za podpory města Šternberka.

Vstup zdarma.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz