Štefková dosáhla životního úspěchu. Plíšková naopak vypadla

(Aktualizováno před )

Třiadvacetiletá Barbora Štefková se poprvé v kariéře představí ve Wimbledonu. Zvládla poslední kvalifikační kolo, když porazila Conny Perrinovou ze Švýcarska 4:6, 6:4 a 6:4.

Zápas to ale vůbec nebyl jednoduchý, trval přes dvě hodiny. Pro Štefkovou je účast v All England Clubu zatím největším úspěchem kariéry. Pokud by sejí povedlo zvládnout alespoň první kolo v hlavní soutěži, mohla by se posunout v žebříčku WTA výše. V současnosti je až na 715. místě.

Moc radosti si po svém zápase naopak neužila Karolína Plíšková. V Eastbourne, kde obhajovala loňský titul, nezvládla čtvrtfinále a s turnajem se loučí. Podlehla Bělorusce Aryně Sabalenkové za dvě a čtvrt hodiny 3:6, 6:2, 6:7. Tato prohra pro ní navíc znamená, že klesne v žebříčku až za Petru Kvitovou, která se tak od pondělí stane novou českou jedničkou.
Plíškové se v prvním setu nedařil především servis. To se ve druhé sadě zlepšilo. Ve třetím setu pak dokonce vedla 4:1, ale nakonec se jí zápas nepovedl dotáhnout do vítězného konce.

Velmi se daří Jiřímu Veselému na travnatém turnaji v Antalyi, v semifinále porazil Gruzínce Nikoloze Basilašviliho 7:5 a 6:2. Dnes se střetne s nasazenou dvojkou Damirem Džumhurem z Bosny. Je to pro Veselého první letošní účast v semifinále. Navíc má jisté, že v novém pondělním žebříčku ATP se vrátí zpátky do první stovky.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz