Štěchovická prohra byla pro fotbalisty Písku smolná

Třetiligový celek FC Písek se v 9. kole soutěže utkal s hráči Štěchovic. V městysu z okresu Praha-západ byli Jihočeši lepším týmem, ale nic platné jim to nebylo. Fungující ofsajdové pasti domácích, jejich efektivita v zakončení a spolehlivý gólman Řehák byli rozhodující ingredience vítězného štěchovického koktejlu.

O vlastním týmu se to říká a píše často, i když to úplně nekoresponduje s realitou, tentokrát však svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna bez diskuzí ovládali dění na hřišti a byli výrazně aktivnějším mužstvem.

Už ve 2. minutě se po zaváhání domácího obránce ocitl v nadějné pozici Antonín Presl, jenomže jeho zakončení nebylo dostatečně razantní. To na druhé straně, po ztrátě míče na polovině hřiště, se štěchovický rychlý výpad ujal a hosté prohrávali.

Středočeši se poté na pětadvacet minut zcela vytratili z trávníku, škody však sčítat nemuseli. Žlutomodří sice dostali dvakrát míč do sítě, ale v obou případech jejich radost zhatil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

Hoši od Otavy často zaměstnávali obranu svého hostitele. Do šestnáctky létaly centry a na gólmana Josefa Řeháka nebezpečné střely. Bez efektu. Jak dát dvě branky ze stejného počtu pokusů vyučovali domácí, kteří zásluhou výborně sehraného přímého volného kopu v 19. minutě zvýšili na 2:0.

Písečtí dobyvatelé neustávali v nájezdech na území svého hostitele, ale na úspěch si museli počkat až do druhého poločasu. Necelých 13 minut po změně stran rozjížděli Jihočeši další ze svých postupných útoků. Dlouho drželi balón. Bránící hráči se zřejmě nudili a na okamžik ztratili koncentraci, protože své soupeře nechávali bez povšimnutí. Martin Voráček se před šestnáctkou musel bát. Byl zcela sám, vystřelil a nádherně snížil.

Střelec s patnáctkou na zádech mohl být dvojnásobným střelcem, ale Řehákem vyraženou střelu Jakuba Helda usměrnil těsně mimo tři tyče. Zasloužené vyrovnání tak přišlo až v 69. minutě. Vyústěním píseckého tlaku byl vlastní gól Michala Švejdy.

Hosté měli brát tři body, místo nich si však do autobusu přibalili smutek. V 83. minutě se totiž po rohovém kopu prosadil zkušený Ladislav Volešák, čímž definitivně nasměroval Štěchovice k výhře.

TJ Štěchovice – FC Písek 3:2 (2:0)

Branky: 3. Batka, 18. Díl, 83. Volešák – 58. Voráček, 69. Švejda (vl.).

ŽK: 2:3 (Batka, Švejda – Milec, Vávra, Benetka).

Rozhodčí: Šťastný – Martínek, Mrkáček. Delegát: Bláha.

Diváků: 200.

Sestava TJ Štěchovice: Řehák – Švejda, Košata, Pavlík, Volešák, Kučera, Batka, Díl (90. Müller), Novák (88. Kučaba), Greš (62. Štědronský), Těžký.

Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vávra, Holý, Hanzlík – Hrachovec, J. Held (75. Ric), Milec, Januška, Voráček – Presl (75. Pinc).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.