Stážistka z Japonska sbírá zkušenosti na plzeňském magistrátu

Japonská úřednice z radnice v japonském městě Takasaki, které je partnerským městem Plzně, přijela na plzeňský magistrát nasbírat zkušenosti. Pětadvacetiletá Hinano Fukasawa pracuje v Takasaki na radnici na odboru daňové evidence. V Plzni bude absolvovat dvoutýdenní stáž na Technickém úřadě Magistrátu města Plzně v odboru rozvoje a plánování a v odboru životního prostředí a dále v Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

V pondělí 15. října přijal stážistku tajemník Magistrátu města Plzně Václav Váchal. V krátkém setkání pohovořili zejména o tom, co by se japonská úřednice ráda dozvěděla a naučila. Uvedla, že kromě jiného ji zajímají rekonstrukce budov a způsob, jakým se v Plzni provádějí.

Partnerská smlouva mezi Plzní a Takasaki byla uzavřena 1. srpna 1990. Spolupráce se realizuje zejména v kulturní oblasti prostřednictvím různých akcí, výstav i kulturních vystoupení v obou městech.

Takasaki je město s 370 tisíci obyvateli. Rozkládá se v nížině Kantó na ostrově Honšú přibližně 100 kilometrů severně od Tokia mezi hranicemi prefektur Saitama a Nagano a přes 100 kilometrů od známého centra zimních sportů Nagana.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak