Stavení úpravy ZŠ Komenského v Hustopečích značně pokročily

Začlenění hendikepovaných dětí, zisk několika odborných učeben a ozelenění okolí školy. Rozsáhlý projekt úprav Základní školy Komenského je spolufinancován Evropskou unií a náklady se pohybují v hodnotě přes 50 milionů korun. Pomoc začlenit hendikepované děti do výuky mají dva výtahy vybudované v hlavní budově a přístavbě. Nové třídy vznikají nad dílnami i nad spojovacím krčkem mezi budovami. Plánované je i propojení dílen se školou.

Vybraný zhotovitel stavby má za sebou již čtyři měsíce práce. „Máme hotovou nástavbu nad dílnami. Jedná se o nástavbu celého patra s novou střechou a ocelovou konstrukcí. Současně probíhala i nástavba spojovacího krčku, která je vynášena nad stávající konstrukci tak, aby se nezatěžoval krček s ohledem na statiku objektu. Už jsme také zabudovali mikropiloty pod výtahy, aby unesly výtahové šachty,“ popsal postup stavbyvedoucí Petr Poulík.

Čilý stavební ruch zatím podporovalo počasí a kromě nadzemního spojovacího krčku mezi dílnami a školou se vše už rýsuje. „Práce nám jdou, plníme harmonogram. Samozřejmě problémy jsou, ale to je na všech stavbách,“ shrnul Poulík.

Školu navštěvuje v tomto školním roce téměř 700 žáků. Většina prací se zatím koná v exteriéru, takže provoz školy nebyl příliš omezen. „Největší omezení je uzavření dílen, ale s tím jsme si od začátku roku poradili,“ řekl ředitel školy Jaroslav Vysloužil. Přesto jsou s takto rozsáhlou stavbou spojeny i nepříjemnosti. „Asi tou největší je značná míra hluku. Během vánočních prázdnin se budou dělat průrazy do školních budov kvůli výtahům. Uvidíme, jak to tady bude po svátcích vypadat,“ dodal Vysloužil.

Úpravy Základní školy Komenského jsou největší investiční akcí města v roce 2018. Pokud půjdou práce podle daného harmonogramu, tak by mělo být hotovo v červnu 2019.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak