Search
Close this search box.

Stavební průmyslovka ve Valašském Meziříčí je po velké rekonstrukci

Téměř pod stromeček dostali žáci i zaměstnanci Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí dárek v podobě zrekonstruovaných prostor školní budovy v Máchově ulici. Slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti hejtmana Jiřího Čunka, radního Petra Gazdíka i zástupců města a firem zajišťujících stavební práce

„Do modernizace školy investoval Zlínský kraj 28 milionů korun, za něž byly vybudovány nové učebny, ateliér a zázemí pro žáky i pedagogy v prostorách nevyužívané části domova mládeže. Také byly rekonstruované stávající třídy. Tyto učebny jsou určeny pro výuku stavebních a dřevařských oborů. Zároveň vznikly zcela nové prostory, kde se budou připravovat žáci oborů zedník, malíř, klempíř, truhlář, tesař, montér staveb a instalatér. Důležitou součástí investice byla rovněž generální rekonstrukce kanalizace, elektroinstalace a sanace vlhkosti v suterénu budovy,“ sdělil radní Petr Gazdík zodpovědný za školství.

Stavební obnova trvala rok a řadí se k významným investicím, které kraj v oblasti školství nedávno dokončil či právě realizuje. Mezi další velké akce patří například probíhající oprava staré budovy Střední školy oděvní a služeb Vizovice v předpokládaných nákladech 10,3 mil. Kč, rekonstrukce elektroinstalace – II. etapa u Základní, mateřské a praktické školy Vsetín v celkových nákladech 11, 2 mil. Kč a rekonstrukce hřiště u Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín, u které bylo proinvestováno 9,3 mil. Kč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient