Stavba Vilsnické spojky je u konce

Rok a půl trvající stavba Vilsnické spojky je konečně u konce. Většina dopravních omezení souvisejících s touto stavbou zmizela 30. června. Po mostě překlenujícím velký kruhový objezd řidiči projedou od 9. července odpoledne, kdy bude celá stavba slavnostně předána.

Na Vislnickou spojku Děčín čekal 40 let. Její stavba přinesla mnohé komplice nejen řidičům, ale i stavbařům. Při její stavbě totiž práce brzdily nečekané objevy staré munice z druhé světové války, obří nádrže a zajímavé archeologické nálezy. Složité dopravní změny pomáhalo uspořádat děčínské pracoviště Fakulty dopravní, ČVUT v Praze, které vytvořilo animaci dopravních změn. Ty vyšly ze společné práce mnoha odborníků a statistických výpočtů pohybu vozidel ve městě. Díky stavbě byla také částečně odkloněna nákladní doprava. Své si užili i cestující městskou hromadnou dopravou. I tady totiž muselo dojít ke změnám a výlukám. „Spuštění stavby Vilsnické spojky jsme se obávali, velmi pečlivě jsme se připravovali na dopravní omezení. Nechtěli jsme se dostat do závažných problémů při zachraňování lidských životů, kdy včasný dojezd všech složek Integrovaného záchranného systému je prioritní,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Veškeré úpravy v dopravě proto řešil tým specialistů. „Prognózy, že dojde k úplné paralýze dopravy, se naštěstí nevyplnily, byť byly dny, kdy projet město bylo možné jen s velkou trpělivostí. Jsem ráda, že je to za námi a Děčín se posunul o kousek dál ve svém rozvoji,“ doplnila Marie Blažková. Celou stavbu financovalo a realizovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.