Search
Close this search box.

Startuje florbalová Superliga. Loňský vítěz však odjíždí do Švédska

Dnes dvěma zápasy zahajuje další sezonu naše nejvyšší florbalová liga mužů. Mezi favority na titul už budou tradičně patřit Chodov, Vítkovice a Mladá Boleslav. Nováčkem jsou Královské Vinohrady.

Chodov, který skončil v minulém ročníku v semifinále, přivítal v létě ve svém týmu dva hráče, kteří hráli v loňské sezoně za švýcarský Zug United, Jiřího Koutného a Ondřeje Voštu. Dále přišel z Ústí nad Labem Mikuláš Krbec a z vlastní juniorky si tým vytáhl Daniela Maxu a Jana Vacenovského.
Naopak už v týmu nejsou Miloš Tyl (FBC Kladno), Michal Strachota (Hurrican Karlovy Vary), Michal Kotlas (konec kariéry), David Bouša (konec kariéry), Zdeněk Žák (bez angažmá) a Jan Fiala (Travarza Mukařov).
„Potkali se dvě věci. Zaprvé přirozený konec jedné generace hráčů, zadruhé příchod našich mladých talentů do mužského věku. Takže ano, přišli jsme o několik zkušených hráčů, přivedli jsme tři výborné hráče z venku a otevíráme prostor pro naše mladé kluky, kteří by měli začít prodávat zkušenosti, které pro troškách nasbírali v minulých sezónách,“ podotýká ke změnám v kádru trenér David Podhráský.

Poražený finalista z Vítkovic jde do sezony s nejužitečnějším hráčem uplynulého ročníku Lukášem Hájkem. Spekulovalo se o jeho odchodu do ciziny, ale nakonec zůstává na severu Moravy pro další tři roky. „Nepřemýšlel jsem o odchodu do jiného českého týmu, ale skoro jako každý rok jsem přemýšlel, jestli odejít do zahraničí nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl zůstat. Jsem prostě Vitkovičák. Asi to ani nebylo o nabídkách, ale jednoduše tady mám rodinu a kamarády, se kterými chci být. Navíc čekáme v listopadu malého a nevím, jaké obtížné by to pro nás bylo se stěhovat do zahraničí zrovna teď,“ vysvětluje Hájek podpis nové tříleté smlouvy ve vítkovickém klubu.
Vítkovický klub má pro nadcházející sezonu jasný cíl. Vyhrát Superligu. „Pevně věříme, že tato sezóna bude stejně úspěšná jako loňská, zakončená v ostravském Superfinále, ale se zlatou tečkou na konci!“ uvádí na svém webu.

U vítěz ročníku 2017/2018 Technology Florbal Mladé Boleslavi i přes výhru došlo v kádru k několika změnám.
Právě z Víkovic přišel Martin Tokoš, dále Petr Musil (přestup ze Sokol Pardubice), Aleš Höffer (přestup z FbŠ Bohemians), Tomáš Kadlec (návrat z hostování v FBC 4CLEAN Česká Lípa) a Jaromír Ekl (návrat z hostování v FBC 4CLEAN Česká Lípa).
Pro tuto sezonu tým nepočítá s Petrem Kološem (přestup do FBC Liberec), Davidem Rytychem (přestup do Chur Unihocke), Martinem Rožnovjákem (hostování v Hu-Fa Panthers Otrokovice), Radimem Křenkem (hostování v ACEMA Sparta Praha) a Radkem Krajcihrem (hostování v FBC 4CLEAN Česká Lípa).
Ještě před vstupem do naší nejvyšší soutěže se mladoboleslavský tým účastní turnaje ve Švédsku. “Umeå Scandic Cup nás v předchozích sezonách vždy kvalitně prověřil před startem ligové soutěže a věřím, že potenciál mezinárodní konfrontace ve Švédsku naplno využijeme i tentokrát,” říká boleslavský trenér Jan Pazdera.

Program 1. kola

6. 9.
Střešovice – Sparta (19:00)
Královské Vinohrady – Znojmo (20:00)
7. 9.
Ostrava – Chodov (18:00)
Otrokovice – Brno (19:00)
Č. Lípa – Vítkovice (19:30)
Liberec – Pardubice (20:30)
19. 9.
Mladá Boleslav – Bohemians (10:00)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient